Ми працюємо по всій території України

пн-пт з 9:00 до 18:00

Замовити дзвінок

  X

  База знань

  Перелік будівельних робіт, де містобудівні умови та обмеження не вимагаються

  Design 3

  06.02.2024

  Перелік будівельних робіт, де містобудівні умови та обмеження не вимагаються

  Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки – це документ, який включає в себе різноманітні вимоги та нормативи щодо проектування та будівництва. Серед них вказуються обмеження на кількість поверхів та щільність забудови, визначаються відстані від будинків та споруд до червоних ліній та меж ділянки, а також встановлюються стандарти благоустрою, озеленення та інші вимоги до об’єктів будівництва. Ці умови та обмеження визначаються як законодавством, так і містобудівною документацією.

   

  В основу містобудівних умов та обмежень можуть бути включені:

  Цільове призначення земельної ділянки: визначення того, як може використовуватися певна ділянка землі, наприклад, для житлового, комерційного, промислового чи іншого призначення.

   

  Функціональне використання території: розподіл території на зони з різними функціональними обмеженнями і вимогами. Наприклад, це може включати житлові, комерційні, рекреаційні та інші зони.

   

  Висотні обмеження: встановлення максимальної висоти будівель для забезпечення гармонійного поєднання нових споруд в міську силуетну композицію.

   

  Архітектурні та естетичні вимоги: встановлення стандартів та правил для зовнішнього вигляду будівель, дизайну просторів і благоустрою, що сприяє естетичному розвитку території.

   

  Транспортні та інженерні вимоги: забезпечення норм та вимог до інфраструктури, такої як дороги, водопостачання, каналізації, електропостачання тощо.

   

  Охорона природи та довкілля: визначення заходів для збереження природних ресурсів, зелених зон, водойм та інших екологічно важливих об’єктів.

   

  Компанія АРМА ЕКСПЕРТ. Безкоштовні консультації. Професійно. Зручно. Якісно. Телефонуйте зараз 095-488-55-66

   

  Містобудівні умови та обмеження сприяють сталому розвитку території, забезпечуючи баланс між соціальними, економічними та екологічними аспектами міського середовища.

   

   

  Водночас, існує перелік будівельних робіт, які не потребують отримання вказаної документації. Зазначений перелік затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 06.11.2017 № 289, та включає наступні пункти:

   

  1. Технічне переоснащення одиниць та вузлів технологічного устаткування, систем управління та автоматизації, які морально застаріли та у яких вичерпано технічний ресурс, в існуючих цехах, приміщеннях без перепрофілювання, технічного переоснащення об’єктів та підприємства в цілому.
  2. Об’єкти виробничої потужності гірничих підприємств та буріння свердловин з видобутку природних ресурсів за межами населених пунктів.
  3. Артезіанські свердловини, свердловини та споруди бюветних комплексів (альтанки, насосні станції, обладнання).
  4. Влаштування систем (у тому числі приладів обліку) опалення, вентиляції, водопостачання, водовідведення, газопостачання (включаючи спеціальне), силових та слабкострумових систем, які забезпечують потребу основного функціонального призначення будівель і споруд, а також дахових сонячних електростанцій (міні-електростанцій).
  5. Реконструкція виробничих споруд та інженерних мереж, в тому числі допоміжних виробництв, що належать підприємствам, без перепрофілювання та зміни зовнішніх геометричних параметрів.
  6. Технічне переоснащення та капітальний ремонт автономних котельних установок (дахових, вбудованих, прибудованих та окремо розташованих) з їх інженерним забезпеченням, трансформаторні підстанції та їх інженерне забезпечення без зміни зовнішніх геометричних параметрів.
  7. Реконструкція водозахисних дамб, каналів, берегоукріплення (за винятком водойм – джерел господарсько-питного водопостачання) з облаштуванням елементами благоустрою (переїзди, експлуатаційні дороги) та гідротехнічних споруд на дамбах і каналах (водовипуски, шлюзи-регулятори, трубопереїзди тощо).
  8. Реконструкція, технічне переоснащення існуючих колій, земляного полотна, будівель та споруд колійного господарства, що виконуються в межах встановленої смуги відведення, без зміни зовнішніх геометричних параметрів.
  9. Реконструкція залізничних пасажирських платформ, постів на залізничних переїздах без зміни зовнішніх геометричних параметрів.
  10. Розміщення обладнання або допоміжних споруд транспортної інфраструктури (автомобільного господарства, метрополітенів, залізничного транспорту) в межах відведення земельних ділянок без зміни цільового та функціонального призначення.
  11. Реконструкція автомобільних доріг загального користування IV-V категорій, вулиць та доріг місцевого значення в населених пунктах, а також споруд на них, що виконується в межах існуючої смуги відведення з метою поліпшення матеріалів покриття, транспортно-експлуатаційних характеристик дороги і штучних споруд, де технічні характеристики, геометричні параметри дороги та штучні споруди на них відповідають нормативним вимогам прийнятої категорії дороги.
  12. Облаштування автомобільних доріг елементами благоустрою (з’їзди, автобусні зупинки, автопавільйони, білетні каси, майданчики для зупинок автотранспорту та перехідно-швидкісні смуги до них, пішохідні переходи, крім переходів у різних рівнях), влаштування систем сигналізації та регулювання дорожнього руху, освітлення аварійно небезпечних ділянок і штучних споруд.
  13. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244.
  14. Реконструкція підземних, надземних та повітряних інженерних мереж та споруд до цих мереж у межах відведення земельних ділянок без зміни цільового та функціонального призначення та зовнішніх геометричних параметрів.
  15. Об’єкти систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій і оповіщення населення на потенційно небезпечних об’єктах та об’єктах підвищеної небезпеки.
  16. Дообладнання будівель існуючих підприємств приймально-передавальними пристроями та технічними засобами телекомунікацій супутникового, радіорелейного, рухомого (мобільного) зв’язку, вузлами доступу до загальних інформаційних мереж, спеціальними системами захисту інформації та дообладнання і модернізація автоматичних систем управління технологічними процесами та засобами обліку без зміни зовнішніх геометричних параметрів.
  17. Заміна повітряних ліній електрозв’язку на кабельні.
  18. Встановлення малих архітектурних форм, зовнішньої реклами, огородження територій та ділянок, реконструкція елементів благоустрою без знесення (перенесення) інших споруд чи комунікацій.
  19. Дитячі та спортивні майданчики, передбачені містобудівною документацією, всі типи озеленення, благоустрій прибудинкових територій.
  20. Будівництво об’єктів рухомого (мобільного) зв’язку та їх зовнішніх інженерних мереж за умови їх відповідності санітарним та будівельним нормам і правилам, архітектурно-планувальним вимогам, що визначаються органом містобудування та архітектури, з урахуванням червоних та інших ліній регулювання забудови, а саме: об’єкти, що будуються в існуючих пристосованих, вбудовано-прибудованих приміщеннях та приміщеннях контейнерного типу із встановленням технічних засобів телекомунікацій, з використанням легких трубостійок для кріплення антенно-фідерних пристроїв (далі – АФП), встановлених на існуючих будівлях, виробничих спорудах, металевих і цегляних трубах; малогабаритні щогли полегшеної конструкції для кріплення АФП на існуючих будівлях; наземні щогли з відтяжками та башти для кріплення АФП із встановленням технічних засобів телекомунікацій в існуючих пристосованих, вбудовано-прибудованих приміщеннях та приміщеннях контейнерного типу.
  1. Встановлення технічних засобів телекомунікацій фіксованого, рухомого (мобільного) зв’язку, ефірного телебачення, мереж безпроводового доступу в приміщеннях контейнерного типу, зведення яких не потребує виконання робіт із улаштування фундаментів, в межах відведення земельних ділянок без зміни цільового та функціонального призначення при дотриманні будівельних норм та правил.
  2. Будівництво лінійних інженерних магістралей, мереж та споруд за межами населених пунктів.
  3. Будівництво лінійно-кабельних споруд телекомунікацій згідно з містобудівною документацією.
  4. Будівництво садибних (котеджних) житлових будинків, дачних та садових будинків загальною площею до 300 кв. м. з числом надземних поверхів не більше двох (без урахування мансардного поверху), в тому числі з господарськими будівлями та спорудами, індивідуальними гаражами, що визначається будівельним паспортом забудови земельної ділянки.
  5. Реконструкція житлових та нежитлових приміщень без зміни їх зовнішньої конфігурації та функціонального призначення, розміщення в існуючих житлових будинках, адміністративно-побутових та громадських будівлях вбудованих приміщень громадського призначення.
  6. Зовнішнє оснащення будівель та споруд (антени, кондиціонери, витяжки тощо), внутрішнє оздоблення.
  7. Реставрація та капітальний ремонт будівель і споруд.
  8. Дообладнання об’єктів житлово-громадського призначення засобами для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
  9. Нове будівництво та реконструкція об’єктів загальновійськового і спеціального призначення безпосередньо на території діючих військових частин (підрозділів), установ, організацій Збройних Сил України.

   

  Якщо у вас є запитання щодо практичного застосування будь-якого з пунктів вказаного переліку, звертайтеся до нашої компанії АРМА ЕКСПЕРТ за номером телефону 095-488-55-66 і отримайте безкоштовну професійну консультацію.

   

   

  1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
  Loading...

  Залишилися питання? Задайте їх нашому фахівцю і отримайте відповідь протягом 20 хвилин.

  [gravityform id="54" title="false" description="false" ajax="true"]
  Відстані між будівлями, охоронні зони та протипожежні вимоги 2024

  21.02.2024

  36

  Відстані між будівлями, охоронні зони та протипожежні вимоги 2024

  В Україні існують стандарти, які визначають відстані між будівлями, охоронні зони та протипожежні вимоги. Ці норми встановлюють... Читати далі

  В Україні існують стандарти, які визначають відстані між будівлями, охоронні зони та протипожежні вимоги. Ці норми встановлюють... Читати далі

  Будівництво мансардного поверху. Тонкощі

  09.02.2024

  28

  Будівництво мансардного поверху. Тонкощі

  Мансарда - це архітектурний елемент, який використовується для створення додаткового простору в приміщенні. Цей елемент характе... Читати далі

  Мансарда - це архітектурний елемент, який використовується для створення додаткового простору в приміщенні. Цей елемент характе... Читати далі

  Перелік будівельних робіт, де містобудівні умови та обмеження не вимагаються

  06.02.2024

  48

  Перелік будівельних робіт, де містобудівні умови та обмеження не вимагаються

  Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки – це документ, який включає в себе різноманітні вимоги та нормативи ... Читати далі

  Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки – це документ, який включає в себе різноманітні вимоги та нормативи ... Читати далі

  Перелік будівельних робіт, що не потребують дозвільних документів

  30.01.2024

  56

  Перелік будівельних робіт, що не потребують дозвільних документів

  В Україні, як і в багатьох інших країнах, існують певні будівельні роботи, виконання яких не вимагає отримання дозвільних докум... Читати далі

  В Україні, як і в багатьох інших країнах, існують певні будівельні роботи, виконання яких не вимагає отримання дозвільних докум... Читати далі

  Порядок застосування будівельної амністії. Покрокова інструкція

  11.12.2023

  97

  Порядок застосування будівельної амністії. Покрокова інструкція

  Амністія у будівництві дозволяє офіційно легалізувати приватні та садові будинки, а також господарські прибудови. Ця можливість... Читати далі

  Амністія у будівництві дозволяє офіційно легалізувати приватні та садові будинки, а також господарські прибудови. Ця можливість... Читати далі

  Будівництво приватного будинку у 2023 році

  16.08.2023

  234

  Будівництво приватного будинку у 2023 році

  Надаємо вам детальну інформацію з покроковим будівництвом приватного будинку площею до 500 м.кв. та висотою не більше 2-ох пове... Читати далі

  Надаємо вам детальну інформацію з покроковим будівництвом приватного будинку площею до 500 м.кв. та висотою не більше 2-ох пове... Читати далі

  Дякуємо, що зв’язалися з нами!

  Ваш запит надіслано – з Вами зв’яжуться протягом дня